تغذیه سالم

مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی

مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی یکی از مهمترین مواردی است که همه افرادی که مصرف کننده مواد غذایی دارای این مواد هستند باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشند . در این مطلب قصد داریم شما را با مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی آشنا کنیم .

مواد نگهدارنده و افزودنی ها، یکی از مواد ناگزیر هستند که به مدل غذا خوردن امروزه ما اضافه شده اند. در گذشته میزان مرگ و میر به دلیل عدم پیشرفت علم و نبودن امکانات بیشتر بود اما یکی از بیماری هایی که مربوط به عصر حاضر بوده و در گذشتگان ما کمتر شایع بود، سرطان است! که یکی از عوامل تأثیرگذار در به وجود آمدن این بیماری، همین مواد نگه دارنده و افزودنی ها هستند.
مواد نگه دارنده و افزدنی ها با اهداف مختلفی مانند: افزایش و بهبود طعم، رنگ ، بو، مزه و افزایش زمان نگهداری و طول ماندگاری و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و کاهش سرعت فساد و … به مواد غذایی اضافه می شوند و بدون تردید همه آنها عوارض منفی را به همراه دارند.
به دلیل اینکه در زندگی روزمره و در سبد غذایی بسیاری از ما، مواد غذایی دارای افزودنی ها وارد شده اند، بد نیست کمی هم در مورد عوارض آنها و تأثیراتشان بدانیم.

معرفی افزودنی های رایج و مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی

1- رنگ ها

یکی از افزودنی های اصلی مواد غذایی دارای رنگ های مصنوعی رنگ های شیمیایی و صنعتی هستند که این رنگ ها حداقل دو آسیب عمده را برای بدن انسان به همراه دارند. یکی سرطانی کردن سلول ها و دیگری آسیب به کبد و کلیه جهت دفع این مواد شیمیایی و رنگدانه ها.

بنابراین خوردن خوراکی های دارای رنگ مصنوعی مثل پفک، پاستیل، نوشمک، یخمک ها،اسمارتیس و … به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

2-شرین کننده های مصنوعی

شیرین کننده های مصنوعی مثل ساخارین و اسپارتام موادی هستند که به عنوان جایگزین قند استفاده می شوند. اما عوارض زیادی از آنها مانند تشدید صرع، سردرد و میگرن، فنیل کتونوریا و… دیده شده است. این مواد را در آدامس، نوشابه ها، دسر و ژله ها … استفاده می کنند.

3-BHA – BHT

این دو ماده که برای جلوگیری از ترشیدگی در غذاهای حاوی روغن استفاده می شوند به عنوان عوامل سرطان زا در انسان شناخته شده اند . پس ضروری ست تا حد امکان از خوردن غذاهای آماده کارخانه ای پرهیز کرده و اگر روی برچسب مواد غذایی نام این مواد را دیدیم ، آن بسته غذایی را خریداری نکنیم. در کل کنار گذاشتن غذاهای آماده کارخانه ای بهترین راه است.

4- جوش شیرین

بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین با فرمول NaHCO۳ یکی از نمکهای سدیم است . این ترکیب، بی‌بو و بی‌طعم است و کمی دارای خاصیت بازی می باشد و به صورت پودر سپید یا بلورین است. از جوش شیرین در صنایع غذایی برای متخلخل کردن خمیر نان و جلوگیری از فساد شیر و … به طور غیر قانونی استفاده می‌شود زیرا تأثیرات مخربی بر سلامت معده و اثرات منفی در هضم غذا دارد.

5- کافئین

کافئین یک مادهٔ شیمیایی و خوردنی است که در گیاهان مختلفی از جمله قهوه، کاکائو، کولا و چای یافت می‌شود و نوعی داروی محرک است که می‌تواند از خوابیدن جلوگیری کند . در صنایع غذایی صنتعی به طور عمده در نوشابه ها از کافئین استفاده می شود .

کافئین یک ماده محرک، عامل فشار خون، ضربان قلب، بیخوابی ، جلوگیری از جذب مواد معدنی مخصوصا آهن و … می شود.

6- طعم دهنده ها و اسانس ها

طعم دهنده ها و اسانس هایی که در تمام مواد خوراکی استفاده می شوند مثل آبمیوه های مصنوعی و خوراکی ها و … یکی از مواردی است که ممکن است احتمال ابتلا به سرطان را در انسان افزایش دهند .

7- نیترات و نیتریت سدیم

این مواد به عنوان نگهدارنده به سوسیس و کالباس اضافه می‌شوند تا مانع رشد باکتری‌های خطرناکی مانند کلستریدیوم بوتولینوم گردند. همچنین این مواد با ترکیب شدن با میوگلوبولین و هموگلوبولین گوشت، باعث ایجاد رنگ مطلوب صورتی رنگ در گوشت شده که به آن حالتی جذاب و تازه می‌بخشد. اگر چه به طور طبیعی گوشتی با این مدت نگهداری نمی‌تواند چنین رنگی داشته باشد. به‌علاوه شروع فساد را در گوشت به تاخیر می‌اندازد و باعث حفظ عطر و طعم ادویه‌های آن می‌شود.

مهمترین بخش از معرفی مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی به استفاده از نیترات و نیتریت که مواد سرطان‌زا می باشند و وجود آنها در مواد غذایی تهدید کننده سلامت انسانها است معطوف میشود .

مطالعات زیادی اثر سرطان‌زایی ترکیبات حاصل از نیترات و نیتریت را در حیوانات آزمایشگاهی و حتی انسان‌ها به اثبات رسانده است.

مشتقات مختلفی از این ترکیبات در ماده غذایی و یا در طی هضم و جذب در لوله گوارش، ایجاد می‌شود. این مشتقات ترکیبات مختلف آن.نیتروزو ها می‌باشند که به آسانی شکل گرفته و اکثر آنها سرطان‌زا هستند. بسیاری از نیتروزآمین‌ها اختصاصا در اندام‌های خاص در ایجاد تومورهای بدخیم موثرند و حتی بسیاری از این ترکیبات از جفت نیز عبور می‌کنند. مطالعات نشان داده است که احتمال ایجاد تومورهای مغزی در نوزادان مادرانی که در طی دوران بارداری هفته‌ای یک بار یا بیشتر ‌هات داگ مصرف می‌کردند بیش از دو برابراست.

همچنین کودکانی که در ماه بیش از 10 ساندویچ کالباس مصرف می‌کردند 9 برابر بیشتر در معرض خطر سرطان خون قرار داشتند. در طی مطالعه‌ای این ترکیبات مسئول 67 درصد سرطان‌های پانکراس معرفی شدند.

موضوع نیترات و نیتریت یکی از جنجال برانگیزترین موضوعات است و اکثر تولیدکنندگان سوسیس و کالباس و متخصصان امر بهداشت و تغذیه را روی در روی هم قرار داده است. در عمل به‌علت اینکه نگهدارنده مناسب‌تری به جای نیتریت معرفی نشده است نمی‌توان افزودن آن را به محصولات گوشتی منع کرد و از سوی دیگر نمی‌توان با قاطعیت عنوان کرد مقدار مورد مصرف امن است و اثر سرطان‌زایی ندارد حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که تمامی‌کارخانه‌های تولیدکننده از استانداردهای موجود تبعیت می‌کنند و فقط در دوز مجاز از این ماده استفاده می‌کنند باز هم ریسک خطرزایی این ماده به جای خود باقیست و هرگز این خطر به صفر نخواهد رسید.

اگر شما هم از طرفداران سوسیس و کالباس هستید و نمی توانید مصرف آن را به دلیل مضر بودن مواد صنعتی اضافه شده به آن ترک کنید سوسیس و کالباس خانگی سالوینا را امتحان کنید .

اگرچه بهانه بعضی افراد در نپذیرفتن مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی مجاز بودن حد استفاده از آنها در تولید این مواد است اما چون بدن نمی‌تواند به‌خوبی سموم را دفع کند ، این سموم تجمع یافته و یک اثر هم‌افزایی مخرب در بدن ایجاد می‌کنند که به این اثر تجمعی، کوکتل افکت می‌گویند؛ اثر تجمعی منجر به اختلال در یک یا چند عضو بدن می‌شود و انسان را بیمار می‌کند, از بیماریهای ساده‌ تا سرطانهای صعب‌العلاج.

پس از معرفی افزودنی ها و مضرات مواد نگهدارنده در صنایع غذایی اضافه میکنیم در تمامی تحقیقات نشان داده شده است که افرادی که از غذاهای کارخانه ای، آماده و خوراکی های بیشتری استفاده می کنند بیشتر از بقیه دچار سرطان، سکته، بیماری های دستگاه گوارش و کبد و کلیه می شوند.

با استفاده از محصولات خانگی سالوینا سلامتی را به خود و خانواده خود هدیه دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *