تغذیه سالم

رب گوجه سالم چه ویژگی هایی دارد ؟

رب گوجه سالم چه ویژگی هایی دارد ؟

رب گوجه به عنوان پر مصرف ترین چاشنی غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به نیاز بازار نسبت به این محصول ، رب گوجه های زیادی در انواع و برندهای مختلف به بازار آمده است. علاوه بر این بسیاری از افراد با ادعای خانگی بودن اقدام به فروش این محصول می نمایند . در این مقاله روش های تشخیص رب گوجه سالم (صنعتی و خانگی) را معرفی میکنیم …

رب گوجه در تهیه بیشتر غذاها کاربرد دارد و به دلیل طعم و بوی دلپذیر آن ، چاشنی مناسبی برای انواع غذاها است.

تشخیص رب گوجه سالم کمک به بهتر شدن کیفیت تهیه خوراک می کند. باید بدانیم که رب گوجه سالم چه ویژگی هایی باید داشته باشد. روش های نگهداری آن چگونه است و راههای تشخیص آن از نوع تقلبی چیست ؟

از آنجایی که برخی از سودجویان، با اضافه کردن سبزی‌هایی مانند کدوی پخته یا سیب‌زمینی پخته‌ و له شده، پودر نشاسته و سایر مواد دیگر در ترکیب رب گوجه‌فرنگی و حرارت دادن آنها با هم، رب گوجه فرنگی تقلبی را به بازار عرضه می‌کنند.

 

تشخیص رب گوجه سالم از طریق رنگ!

رب گوجه سالم ، چه خانگی و چه کارخانه‌ای باید رنگ طبیعی گوجه‌فرنگی را داشته باشد، یعنی نه خیلی قرمز باشد که در این صورت نشان‌دهنده استفاده از رنگ‌های افزدونی است و ‌نه خیلی ارغوانی باشد که در این صورت می‌توان گفت از گوجه‌های نامرغوب استفاده شده است. باید حد وسط یعنی بین رنگ‌های صورتی و قرمز باشد.

رب در روغن !

برای تشخیص رب گوجه سالم می‌توانید آن را در روغن داغ پخش کنید . اگر رب گوجه‌فرنگی داخل روغن خوب پخش شود ، یعنی رب مرغوبی است اما اگر رب در روغن حالت گلوله‌ گلوله شود ، نشان‌دهنده کیفت بد رب گوجه‌فرنگی است که ممکن است غیر از گوجه‌فرنگی از ترکیبات دیگری مثل کدو، نشاسته و‌… استفاده شده باشد.

اگر رب را داخل روغن حرارت دهید و نقاط سیاه‌رنگی داخل روغن تشکیل شوند. بازهم این حالت نشان‌دهنده پایین بودن کیفیت رب است که حاوی ناخالصی‌های زیادی است.

این موارد پارامتری‌هایی هستند که با مصرف رب ، می‌توانید از طریق آن مرغوبیت رب را چک کنید.

در ادامه برخی از مواردی که در تهیه رب های خانگی توسط برخی از تولید کنندگان آن ها رعایت نمی شود را معرفی می کنیم :

استفاده از گوجه کال

برای درست کردن رب گوجه خوب اولین و مهم‌ترین مقوله گوجه فرنگی مرغوب است، برای همین باید از گوجه‌های رسیده و آبدار استفاده کرد. متاسفانه برخی افراد سودجو برای تهیه رب‌های خانگی که قصد فروش آنها را دارند، از گوجه‌های کال یا گوجه‌هایی که بعضی از قسمت‌هایش سبز‌ رنگ است، استفاده می‌کنند. باید بدانید که این قسمت‌های سبز‌ رنگ دارای ماده‌ای سمی به نام سولانین هستند که این ماده قادر است سلامت افراد را به‌خطر بیندازد، بنابراین چه در تهیه رب‌های خانگی و چه کارخانه‌ای حتما باید از گوجه‌فرنگی‌های رسیده استفاده شود.

استفاده از بنزوات سدیم در رب خانگی

یکی از افزودنی‌هایی که زمان کپک زدن محصولات را به تعویق می‌اندازد، بنزوات سدیم است . البته ناگفته نماند که خود گوجه‌ فرنگی دارای اسید بنزوئیک است؛ اما به میزانی نیست که از روند کپک زدن جلوگیری کند، به‌ همین دلیل برخی افراد سودجو سعی بر این دارند با ماده نام برده شده از ‌میزان سرعت کپک‌ زدن رب‌های گوجه‌ فرنگی بکاهند ، اما نمی‌دانند که میزان مجاز مصرف این ماده چقدر است. استفاده بیش از حد از این ماده خطر ابتلا به سرطان، بیماری‌های گوارشی و کبدی را برای افراد به‌دنبال دارد.

تشخیص بنزوات سدیم در رب

وجود افزودنی‌هایی مثل بنزوات سدیم با هیچ روشی قابل تشخیص نیست و تشخیص آن برای یک فرد مصرف‌ کننده کار سختی است و با چشم غیرمسلح قابل شناسایی نیست. اگر با کپک‌های کوچکی روی رب مواجه شدید بدانید که این موضوع نشان‌دهنده کیفیت بد رب نیست، بلکه نشان‌دهنده این است که تولید‌کننده از این ترکیب استفاده نکرده است .

 

برای خرید رب گوجه خانگی سالوینا که بدون استفاده از هرگونه افزودنی غیر مجاز و به صورت خانگی و با رعایت اصول بهداشتی و با استفاده از گوجه مرغوب تولید شده است کلیک کنید.

لازم به ذکر است در تهیه این محصول علاوه بر گوجه رسیده و مرغوب و بدون خرابی ، فقط از نمک خوراکی یددار استفاده گردیده و در دمای متعادل پخت می‌گردد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *