تغذیه سالم

خواص مربای به

میوه به حاوی قند، فیبر، پروتئین، پکتین و مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، کلسیم، سدیم، پتاسیم و انواع ویتامین‌های A ، C ، D و گروه ویتامین‎‌های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶ و B۱۲ بوده؛ به خام قابض و ضد اسهال است . در ادامه با ما همراه باشید تا با خواص مربای به آشنا شوید.

مربای به یکی از خوشمزه ترین و پر طرفدارترین مرباهای موجود است که بخشی از شیرینی مربا ناشی از طعم خود به می باشد و  اخیرا با توجه به موجود بودن به در تمامی فصول سال هر زمان که اراده کنید می توانید مربای به تازه و خوشمزه مصرف کنید.

خواص مربای به

مربای به به علت پخته شدن و مخلوط شدن با شکر یا عسل ، ضررهای استفاده از به خام را ندارد و باعث ایجاد نفخ نمی شود و همچنین مصرف مربای به باعث تقویت معده شده و می‌تواند جلوی ریفلاکس یا برگشت محتویات معده به مری را بگیرد.

مصرف مربای به تاثیر زیادی در تقویت قوه بینایی دارد ؛ شادی و نشاط را در افراد به همراه داشته و برای اشخاصی که دچار ترس می‌شوند، مناسب است.

مصرف این مربا ورم روده را از بین برده ، اعصاب را تقویت می‌کند و سبب ایجاد تعادل در افراد می‌شود.

خواص مربای برای زنان باردار

مصرف مربای به برای زنان باردار در مدت زمان بارداری بسیار مفید است و موجب زیبایی چهره نوزاد می‌شود ؛ همچنین مصرف این مربا باعث تقویت رحم شده و از سقط جنین جلوگیری می کند .

منع مصرف مربای به

در عین حال که خواص مربای به را ذکر کردیم باید موارد منع مصرف آن را نیز معرفی کنیم .

افراد گرم مزاج به ویژه اشخاص صفراوی (گرم و خشک) باید در مصرف مربای به احتیاط کنند؛ این افراد در صورت غلبه گرمی پس از مصرف این مربا باید یک استکان از ترکیب عرق شاه‌تره و کاسنی را میل کنند؛ مربا‌های تمشک و آلبالو از جمله مربا‌های مناسب برای افراد صفراوی مزاج است.

برای خرید مربای به خانگی سالوینا که به صورت خانگی و بدون استفاده از مواد نگهدارنده و افزودنی های صنعتی تولید شده است ، کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *